KAS VILL PARANDAB UNEKVALITEETI?

Teaduslikud tõendid…

Varasemad uuringud näitavad, et unekvaliteet paraneb villa peal või all magades. See näib olevat seotud villa ainulaadsete temperatuuri- ja niiskusjuhtimisomadustega ning tekstuuriga.

Nende uuringute kohta saate lugeda altpoolt.

1. Fliisivillase aluskatte kasutamine võimaldab magajatel olla rohkem “paigal” ja parandab nende endi hinnangul une kvaliteeti..

2. Magajad eelistasid villaseid tekke (võrreldes puuvilla/akrüüli segudele) nende temperatuuri reguleerivate omaduste tõttu.

3. Lambanahast aluskate hajutab paremini survepunkte kui puuvillased linad.

4. Villase lambanaha kasutamine aluskattena vähendas rohkem kui poole võrra alaselja rõhuhaavandite esinemissagedust.

5. Alakaalulistel vastsündinutel oli kaalutõusu kiirus 61% kõrgem, kui nad magasid villasel aluslinal, võrreldes puuvillase linaga.

6. Kollatõvega vastsündinud, kes magasid villasel voodil, olid magamise ajal rahulikumad, kui puuvillasel linal magavad vastsündinud – umbes 30% villasel maganud imikutest nutsid, võrreldes 67%-ga puuvillasel maganutel.

7. Villaallergiate esinemissagedust on teaduskirjanduses kirjeldatud kui “aeg-ajalt” või “haruldane”.

go top
Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.