Kasulikku

Kasulikku

Kasulikku

Kasulikku

Kasulikku
Kasulikku
Tagasiside

Kasulikku

MIS ON MERIINOVILL JA KUIDAS SEDA HOOLDADA


Meriinovillast valmistatud riided ja pesu on väga kvaliteetsed ja kauakestvad. Tänu oma suurepärastele omadustele on need kõrgelt hinnatud nii lapsevanemate kui sportlaste seas. Soe pesu on meie kliimas asendamatu, reguleerides kehatemperatuuri ja juhtides samal ajal niiskust kehast eemale. Lisaks on meriinovillased riided suurepäraselt kasutatavad vaba aja riietusena.
Meriinovillast beebiriided garanteerivad Sinu lapsele ülima rahulolu ja hoiavad ta turvaliselt soojas. Riietades oma väikese vastsündinu meriino kangast riietesse, võid olla kindel, et Sinu lapsel on mugav ja pehme olla. Kui laps kasvab suuremaks ja muutub liikuvamaks, on meriinovillaseid riideid hea kasutada esimese kihina ehk aluskihina. Meriinoriietes ei hakka lapsel külm ja ta ei hakka higistama, ükskõik kui intensiivne õuemäng parajasti käsil on.
Kuigi paljudele seostuvad meriinovillased tooted kihilise riietumise ja külma talveperioodiga, saab meriinost valmistatud rõivaid ideaalselt kasutatada ka kevad-sügishooajal, samuti palaval suvel, mil pehme vill pakub keha vastas mõnusat jahutust ja kombineerituna bambuskiududega ka muuhulgas UV-kaitset.


Meriinovilla eelised


Meriinovilla peetakse villa tippklassiks – see on 100% naturaalne ning kõige peenem ja pehmem vill. Lisaks on meriinovill väga keskkonnasõbralik. Villa ülejäägid lagunevad lühikese aja jooksul ja see mõjub loodusele kui naturaalne väetis.
Meriinovill on hüpoallergeenne, mistõttu sobib see eriti hästi väikelastele ja tundliku nahaga inimestele või allergikutele. Võrreldes sünteetiliste materjalidega, mis ei lase kehal hingata, reageerivad meriinovilla aktiivsed kiud kandja kehatemperatuurile. See tähendab, et meriinovill aitab külmaga hoida sooja ja palavaga vastupidi jahedat temperatuuri. Lisaks ei aja see higistama. Meriinovillast valmistatud riided sobivad suurepäraselt nii õueriiete alumiseks kihiks kui siserõivasteks. Samuti on meriinovillased sokid abiks neile, kelle jalad pidevalt külmetavad.

 

Miks kanda meriinovillaseid riideid

 • Vill juhib niiskuse kehast eemale ja reguleerib kehatemperatuuri – meriinovillase pesuga ei hakka Sul kunagi külm ega palav, seda nii talvel kui suvel. Villa soojust reguleerivad omadused säilivad isegi siis, kui see on niiske ja märg.
 • Sobib eriti hästi tundliku nahaga inimestele ja väikestele beebidele – meriinovillast tehtud riided ei torgi, kuna villakiud on oluliselt pehmemad kui tavalisel lambavillal. See on ülim mugavus ja pehmus.
 • Antibakteriaalsed omadused – meriinovillased tooted ei hakka ebameeldivalt lõhnama. Värskendamiseks piisab vaid mõnetunnisest värske õhu käes tuulutamisest.
 • Parem uni - uuringutega on tõestatud, et beebid, kes magavad meriinovillases komplektis, magavad lausa 30% rahulikumalt ja nutavad vähem kui puuvillaseid ööriideid kasutavad lapsed.
 • Mõeldud aastaringseks kasutamiseks – meriinopesu sobib igasuguste pealisriiete alla, transportides niiskuse kiirelt riietuse järgmistesse kihtidesse ja tagades ühtlase niiskus- ja soojusrežiimi. Meriinovillaste riietega ei ole vaja end paksult riietada, ühest aluskihist piisab, sõltumata hooajast!
   

Kuidas villa pesta ja hooldada


Tihti arvatakse, et villaseid rõivaid on raske hooldada ja et neid ei tohi pesumasinas pesta. Meil on sulle hea uudis! Kõiki Joha tooteid võib pesta pesumasinas. NB! Toote kvaliteedi ja kestvuse tagamiseks jälgi hooldusjuhiseid tootel! Vaata siit hooldustähistuse tingmärke.

Samas avastad meriinotooteid kasutades üsna pea, et neid ei olegi nii tihti tarvis pesumasinasse panna. Nimelt on meriinovillal püsiv ja loomulik vastupanuvõime mikroorganismidele, mistõttu saab villaseid rõivaid kanda mitu päeva, ilma et need hakkaksid ebameeldivalt lõhnama. Villa ei pea kindlasti pesema pärast iga kasutuskorda ja mitte nii tihti kui sünteetilisest kangast rõivaid. Üheks põhjuseks on villa teistsugune reageerimine niiskusele, aga ka see, et villal on mustust ja tolmu tõrjuv toime – vill peseb end ise! Villa isepuhastumine toimub läbi loomuliku rasva ehk lanoliini. Kui lanoliin puutub kokku niiskusega, tekib iseeneslik soaping (seebitamise) protsess, millel on sama mõju nagu "pesemisel".
Tänu lanoliini sisalduvusele saab villaseid riideid "pesta", riputades need niiske ilmaga õue. Tihti piisab rõiva värskendamiseks kõigest 1-2 tunnisest värske õhu käes tuulutamisest!


Kui meriinovillane toode vajab pesumasinas pesemist, soovitame kinni pidada nendest lihtsatest põhimõtetest:

 • Pese meriinovillaseid tooteid alati spetsiaalse villaprogrammiga.
 • Järgi tootel märgitud pesutemperatuuri ja hooldusjuhiseid.
 • Kasuta villa pesemiseks mõeldud pesuvahendit.
 • Vormi säilimiseks säti villane toode oma esialgsesse vormi kohe niiskena.
 • NB! Villa pesemisel ei tohi kasutada loputusvahendeid!

Oluline teada:
 • Kui meriinotootele tekib plekk, siis tuleb sellega tegeleda koheselt! Mida kauem on plekk villasel kangal olnud, seda raskem on seda välja saada.

Kas meriino läheb topiliseks?


Villa puhul on oluline teadvustada, et kõik villased tooted lähevad aja jooksul mingil määral kiuliseks või topiliseks. Kui palju ja kui kiiresti, sõltub sellest, kui hästi toodet hoida ja hooldada. NB! Meriinovillase toote puhul ei loeta seda veaks ega defektiks! Vill muutub hõõrdumisel topiliseks ja see on täiesti tavapärane villa käitumine. Topilisust aitab ära hoida ainult kunstkiudude kasutamine ehk topiliseks ei lähe tooted, kus on sees polüestrit.JOHA KVALITEET JA KASUTATAVAD MATERJALID


Taani kaubamärk Joha esindab Skandinaavia tippkvaliteeti ja pakub ainult häid ja parimaid tooteid. Joha kaubavalikus leiab sobivaid riideid ja aksessuaare nii naistele, meestele kui ka lastele, alustades pesust ja sokkidest, lõpetades mugavate vaba aja rõivastega ja funktsionaalsete aluskihtidega. Joha tooteid iseloomustab kompromissitu kvaliteet, esmaklassiline vill, suurepärane istuvus ja pilkupüüdev disain. Kõigil Joha toodetel on Euroopa Liidu ökomärgis ja Woolmarki sertifikaat.

Meriinovill


Meriinovill on hingav materjal, mis juhib niiskuse Sinu kehast eemale, pakkudes ülimat mugavustunnet ja hoides Sinu keha kuivas ja soojas. Tänu oma soojust juhtivatele omadustele reguleerib meriinovillane rõivas naturaalselt Sinu kehatemperatuuri ja ei aja Sind higistama. 

Meriinovill / puuvill


Meriinovill/puuvill on suurepärane valik, kui Sul on tundlik nahk või kui Sa igatsed tuttavat puuvilla tunnet vastu keha. Meriinovilla ja puuvillaga kombineeritud tooted on seest 100% puuvillased ja väljast 100% meriinovillased. Kangas on naha vastas pehme ja mõnus tänu orgaanilisele puuvillakiule, samal ajal kui väliskiht garanteerib jätkuvalt kõik villa head omadused.


Meriinovill / bambus

Meriino ja bambuse segu sobib suurepäraselt allergikutele. See on 100% orgaaniline materjal, millel on antibakteriaalsed omadused ja mis kuivab kiirelt. Bambusekiud meenutab katsudes siidi või pehmet puuvilla, mistõttu on see väga mugav aluspesumaterjal. Lisaks muudele kasulikele omadustele kaitseb bambusekiud Sind ja Sinu last päikese eest, peegeldades tagasi UV-kiiri. Seega sobivad meriinovillast ja bambusekiust toodetud rõivad suurepäraselt ka suviseks õues viibimiseks.


Meriinovill / siid


Meriinovill / siid on eksklusiivne kangas, mis on mõeldud neile, kes ihkavad parimatest parimat. See kombinatsioon sobib ka kõige nõudlikumale kandjale. Villa ja siidi segu on keha vastas erakordselt pehme ja mugav, reguleerides samal ajal soojust. Kangas on hästi kerge ja pehme siidist niit tekitab ainulaadse heaolu tunde. Meriinovilla ja siidisegust kangast saab kasutada alumise kihina nii talvel kui ka suvel. Kõik Joha meriinovill/siid tooted koosnevad 15% siidist ja 85% villast. 


Vilditud pehme meriinovill


Meie eriti pehme ja mõnus 100% meriinovillane kangas. See on tõeline tippkvaliteet ja suurepärane välimine kiht õuetegevusteks või vankris kasutamiseks. Ei mingit sünteetikat! Kangas koosneb 100% meriinovillast, mis on ülim kvaliteet - vill hoiab Sind soojas, kuid mitte liiga kuumas!

https://johaeesti.ee/image/data/ecolabel.png

 
Joha Eesti @ 2020 | Veebiturvalisuse tagab: veebikaitse.ee | Ostuturvalisuse tagab: ostugarantii.eeWebShopper